V soboto, 18. 5. 2024, smo na Osnovni šoli Središče ob Dravi izvedli športni dan za vse učence šole.

Ker kot šola sodelujemo v projektu Šport in Špas, smo ta dan izvedli druženje in gibanje vseh generacij. Tako so na športnem dnevu sodelovali učenci šole, njihovi starši, stari starši in ostali družinski člani. Športni dan je bil sestavljen iz dveh večjih sklopov aktivnosti in sicer pohoda in športnih iger. Po kratkem pozdravu in nagovoru ravnateljice smo se vsi udeleženci podali na pohod po občini Središče ob Dravi. Dolžino samega pohoda smo prilagodili našim najmlajšim udeležencem in skupaj premagali več kot 7 kilometrov poti po naši čudoviti pokrajini. Po uspešno končanem pohodu je sledil sklop aktivnosti, katerega so sestavljale različne športne igre. Odigrana je bila nogometna tekma med učenci devetega razreda in zaposlenimi šole, odbojkarska tekma med učenkami in starši ter številne druge igre, katere so za učence in njihove spremljevalce pripravile učiteljice razrednega pouka.

Po končanih igrah smo razglasili najstarejšega in najmlajšega udeleženca ter najštevilčnejšo družino in jih nagradili z majhnimi pozornostmi. Ob koncu smo si porabljeno energijo povrnili s toplo malico, ki jo je za vse udeležence pripravila šolska kuhinja.

Mihael Kraner, prof. šp. vzg.