Centralizirani multilateralni evropski projekt Fit4Kid Network (Kids in Motion), Fit program Kako motivirati za učenje (na kratko: Fit pedagogika).

Projekt je namenjen inovativni pedagogiki (Fit pedagogiki), ki se osredotoča na povečano uporabo gibanja in telesne dejavnosti v predšolskem in osnovnošolskem obdobju v času rednega kot tudi izven rednega pedagoškega procesa. Projekt omogoča pridobitev novih znanj in kompetenc učiteljev, da bodo znali pri učencih sočasno aktivno spodbuditi možgane in telo ter s tem povečati njihovo motivacijo, osredotočenost in učinkovitost pri učenju ter izboljšati učne sposobnosti in spretnosti učencev.

Program vsebuje strokovna usposabljanja (interna in zunanja), didaktične delavnice v času rednega pedagoškega procesa, mednarodne konference in evalvacijo.

Projekt vodi šolski Fit projektni tim: mag. Jasna MUNDA – ravnateljica, Lidija PALČIČ – Fit4Kid multiplikator in Andreja ŠPACAPAN – Fit4Kid multiplikator.

Projekt v vrtcu koordinira Helena PAJEK.