Medobčinski otroški parlament

V ponedeljek, 19. 4. 2021, je potekal 14. medobčinski otroški parlament občin Ormož, Središče ob Dravi in Sveti Tomaž. Preko videokonferenčnega sistema Zoom so se zbrali predstavniki sedmih osnovnih šol. Učenci so razpravljali na temo »Moja poklicna prihodnost«. Tema, ki je za mlade zelo aktualna, se je nadaljevala že iz lanskega šolskega leta, letos pa je bila zaradi razmer dodana še podtema »Vpliv Covida-19 na izbiro poklica«. Našo šolo sta zastopali devetošolki Ana Rihtarič in Maja Lazar, ki sta kot predstavnici bili izbrani na šolskem otroškem parlamentu. Pohvale Maji in Ani, ki sta v svoji predstavitvi predstavili poudarke in zaključke s šolskega zasedanja otroškega parlamenta, vključevali pa sta se tudi v razpravo, ki je sledila. Vodenje medobčinskega parlamenta je bilo letos dodeljeno OŠ Ormož, ki je naše področje zastopala tudi na 31. nacionalnem otroškem parlamentu.

Nina Kostric, mentorica otroškega parlamenta