DZS_slogan

V soboto, 28. marca 2015, bo potekal že 6. Dan za spremembe, s katerim Slovenska filantropija opozarja na potrebo po spremembah. Namen letošnjega dneva je “spomniti ljudi na pomembno vrednoto, solidarnost”. Tako bodo po celi Sloveniji potekale različne akcije.

Več o tem si lahko preberete tukaj: http://www.prostovoljstvo.org/aktivnosti/dan-za-spremembe

Tudi na naši šoli bomo v ponedeljek, 30. marca, simbolično obeležili “dan za spremembe” z dopoldansko delavnico za učence in popoldansko delavnico, ki je namenjena medgeneracijskemu druženju otrok in staršev/starih staršev. Oba dogodka pa bo povezovala rdeča nit – ponovna uporaba (“reuse”, “recycle”, “upcycle”).

ponedeljek, 30. marec 2015

→ dopoldanska delavnica »Odgovorno ravnanje z odpadki«, izvaja ZRC Bistra Ptuj (za učence od 2. do 5. razreda)

→ popoldanska delavnica »Reciklirana velika noč«, ob 15.30, izvajata učiteljici Vojka Havlas in Tatjana Podgorelec Strelec (za učence in starše)

Na predpraznični delavnici boste učenci s pomočjo staršev izdelali volnena jajca in velikonočne košarice ter prenovili babičino shrambo (oblekli kozarce za vlaganje, plastične steklenice predelali v uporabne predmete).

Na delavnico prinesite:

–         manjši kozarec za vlaganje s pokrovčkom vred

–         nekaj velikih umitih plastenk (1,5 l) s pokrovčkom

Vabimo vas, da se udeležite popoldanskega druženja.

Veselimo se skupnega ustvarjanja (sprememb)!

prenos ola_za_ravnatelje