Projekt Dvig socialnega in kulturnega kapitala Osnovna šola Središče ob Dravi se je s partnerskimi ustanovami OŠ Stanka Vraza Ormož, OŠ Sveti Tomaž in Vrtec Ormož v šolskem letu 2014/15 vključila v projekt Dvig socialnega in kulturnega kapitala. Naš program z naslovom Besedna brigada temelji na ideji skupnega delovanja z namenom izgradnje mostu za dvig znanja in vrednot ter vzajemno bogatenje (besednih) veščin naših učencev. Verjamemo, da lahko z vključevanjem v družbene procese tudi mladi prispevajo h gradnji skupnosti, s čimer se veča njihova motiviranost in (posledično) uspešnost. Pripravili smo načrt za bralno podporo in dvig vključenosti mladih v družbene procese, ta pa vključuje povezovanje z okoljem in vzpostavitev kakovostnega dialoga s starši. Poskrbeli bomo za dvig kulture branja ter razvijanje spretnosti za razumevanje besedil, ki bodo ob podpori jezikovnega kapitala dali potrebno osnovo za učinkovito uporabo prebranega. Šele opremljeni s tovrstnim (bralnim) kapitalom bodo odraščajoči otroci lahko začeli zbirati podobe, misli, znanja, veščine, vrednote, ki jim pravimo kulturni kapital in zaradi katerih se bodo v prihodnosti bolj kompetentno vključevali na trg dela. Ta cilj pa lahko zadovoljivo dosežemo, v kolikor jim bomo hkrati omogočili povezovanje in aktivno vključevanje v socialne mreže ožje in širše lokalne skupnosti, ki nam lahko ponudi lastna znanja, izkušnje, aktivnosti. Pričakujemo, da bodo dejavnosti prinesle tudi več pozitivnega vzdušja v naše šolsko in širše okolje ter pripomogle k večji zavzetosti učencev. http://sk.solazaravnatelje.si/predstavitev/

(Skupno 1 obiskov, današnjih obiskov 1)