OBISK RUSKE KAPELICE

Društvo Slovenija Rusija, ob finančni podpori Fundacije Russkiy Myr, je izmed 500 otrok tudi naše učence 8. razreda popeljala pod Vršič. 13. maja 2013 so si v hladnem, a sončnem vremenu ogledali Rusko kapelico, ki predstavlja simbol slovensko-ruskega prijateljstva ter spomin na ruske ujetnike, ki so izgubili življenje pri gradnji ceste čez Vršič. Učenci so spoznali dogajanje v času prve svetovne vojne in zgodovinske vezi med Slovenijo in Rusijo. Po prijetnem sprejemu in predstavitvi kapelice, so učenci imeli čas za zbiranje gradiva za ustvarjali natečaj. Vsa ustvarjalna dela so objavljena v virtualni razstavi na socialnem omrežju Facebook. Zmagovalci bodo izbrani s pomočjo internetnega glasovanja, zato ste vabljeni, da »všečkate« izdelke naših osmošolcev in jim pomagate do nagradnega izleta v Moskvo! Obiščite spletno stran www.facebook.com/ruska.kapelica.

ruska_kapelica