Dan vzgojnih dejavnosti

»Junaki našega časa« je tema letošnjega šolskega parlamenta, hkrati pa smo v torek, 14. februarja, tej temi posvetili tudi dan vzgojnih dejavnosti. Skozi različne dejavnosti smo se spraševali, kdo so naši vzorniki in zakaj, ali je junaštvo res to, da imaš denar, si slaven in lep, ali pa gre pri tem mogoče za kaj drugega. Dan so popestrili člani Društva za boljši svet, ki so za učence pripravili predstavo, kasneje pa so se izmenjale še delavnice pod vodstvom učiteljev in pa že omenjenega društva. Svoja razmišljanja o temi junaštva in sprejemanja drugačnosti so učenci predstavili skozi izdelke na razstavi v šolski jedilnici. Dan se je zaključil s predavanjem za starše na isto temo, z namenom, da bi skupaj z otroki razmišljali in se pogovarjali o tem, katere junaške lastnosti naj bodo vzor za oblikovanje temeljev srečnega in odgovornega življenja.