zmagovalna

ŠOLSKI FOTOGRAFSKI NATEČAJ »POJDIVA S KNJIGO V SVET«

V tednu otroka smo razpisali šolski fotografski natečaj in učencem ponudili možnost, da po svoje izrazijo, kako sami vidijo in razumejo temo letošnjega tedna otroka: Pojdiva s knjigo v svet. Natečaj je spodbujal domišljijo in kreativnost učencev, višal njihovo motivacijo in samospoštovanje ter krepil potencial nadarjenih otrok.

Pogoji za sodelovanje so zahtevali, da je avtor fotografije sedanji učenec naše šole, motiv, ki so ga izbrali sami, pa se je moral ujemati z imenovano temo.

Do konca tedna otroka je komisija (sestavljali so jo učitelji: Matjaž Hanželič, Vojka Havlas in Darja Hudin) prejela devet fotografij štirih mladih fotografov.

Med temi so izbrali tri najboljše:

–      3. mesto je pripadlo fotografiji Sare Mlakar, učenke 8. razreda,

–      2. mesto si je prislužila fotografija Maje Filipič, učenke 7. razreda,

–      1. mesto pa je zasedla fotografija Valentine Janžekovič, učenke 9. razreda.

Utemeljitev izbora zmagovalne fotografije:

Fotografija Valentine Janžekovič je imela najboljšo kompozicijo, kvaliteto pa so ji dodale tudi primerna fotografska ostrina, stik modela z gledalcem in simboličen motiv, ki je upodabljal domišljijsko potovanje v svet, na katerega te (lahko) odnese dobra knjiga.