V četrtek 30. 3. 2023, se je 36 učencev in 3 učitelji spremljevalci OŠ Središče ob Dravi, v okviru projekta Otroci Triglava, ki ga vsako leto organizira in financira Zavarovalnica Triglav odpeljalo v Planico na ogled smučarskih skokov. Izbrani učenci so v letošnjem šolskem letu zastopali šolo na različnih šolskih športnih tekmovanjih (kros, nogomet, rokomet), zato jim je bil ogled omogočen kot nagrada in zahvala za športno predstavitev šole na tekmovanjih. Pot proti Planici smo pričeli v zgodnjih jutranjih urah in ob kratkih postankih na poti, v Planico prispeli okrog 8.30. Pričakala sta nas topla malica, čaj. Zelo smo se razveselili uspeha slovenskih skakalcev, ki so ob naši bučni podpori osvojili prva tri mesta v kvalifikacijah. Dan v Planici smo zaključili s kratkim koncertom Eve Boto, Nipkeja in Challeta Salleta.